ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

کورکومین کارن حاوی عصاره زردچوبه | Karen Curcumin

PDFچاپایمیل
موثر در پیشگیری و درمان بیماری‌های التهابی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، آلزایمر، چاقی، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک
موثر در پیشگیری و درمان التهاب مفاصل (آرتریت روماتوئید)
کاهش عوارض سندرم پیش از قاعدگی
دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی
حاوی 95% عصاره زردچوبه
ارتقا سلامت عمومی بدن
دارای اثرات ضد التهابی
شرح

کپسول کورکومین 95 درصد کارن دارای ماده موثر کورکومین بوده که از زرد چوبه استخراج می‌شود. این محصول با داشتن خاصیت ضد التهابی در درمان بیماری‌های مفاصل موثر عمل می‌کند. در بسته بندی این محصول 60 عدد کپسول 500 میلی گرمی موجود است.

کورکومین چیست ؟

کورکومین (Curcumin) یک ترکیب گیاهی است که از ریزوم گیاه زردچوبه استخراج می‌شود. این ترکیب در درمان و پیشگیری از بیماری‌های التهابی و بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی عروقی، آلزایمر، آرتریت روماتوئید، چاقی، دیابت نوع 2، سندرم متابولیک، پانکراتیت، سرطان، نارسایی مزمن کلیوی، آسم، برونشیت، بیماری‌های نورودژنراتیو (بیماری‌هایی که با تخریب سلول‌های عصبی همراه اند) و اختلالات گوارشی موثر است. کورکومین همچنین در سلامت کبد، چشم و پوست نقش بسزایی داشته و ترمیم زخم را تسریع می‌کند.

 

اثر ضد التهابی این ترکیب در کاهش دردهای روماتیسمی و التهاب مفاصل در مطالعات بالینی متعددی به اثبات رسیده است. کورکومین به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی با مهار اکسیژن و نیتروژن فعال از طریق افزایش سطوح گلوتاتیون، قدرت آنتی اکسیدانی بدن را بهبود می‌بخشد. همچنین با القای مسیر Nrf2/ARE که مسیر اصلی فعال کردن آنزیم‌های آنتی اکسیدانی است، نقش محوری در پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از استرس اکسیداتیو دارد. استرس اکسیداتیو عامل اصلی در پاتوژنز بیماری‌های مزمن مانند سرطان است. کورکومین ترشح متالوپروتئیناز 9 را کاهش داده و به دنبال آن از تهاجم سلول‌های سرطانی نیز می‌کاهد.

کورکومین ترکیبی به شدت لیپوفیل است و به راحتی از سد خونی- مغزی عبور می‌کند. کورکومین با سرعت بالایی کنژوگه شده و جذب می‌شود و به مقدار کافی در اختیار مغز قرار می‌گیرد. بنابراین مسیرهای انتقال سیگنال را فعال کرده و تجمع آمیلوئیدبتا (Aβ) را در مغز کاهش می‌دهد و از این طریق در پیشگیری از آلزایمر موثر است. بر اساس مطالعات اپیدمیولوژیک، شیوع آلزایمر در جوامعی که مصرف بالای زردچوبه دارند 4/4 برابر کمتر از سایر جوامع است. همچنین مصرف مکمل کورکومین از یک هفته قبل از شروع قاعدگی تا سه روز بعد از آن برای سه دوره متوالی می‌تواند در کاهش عوارض سندرم پیش از قاعدگی موثر باشد.

تاثیر کورکومین در درمان التهاب مفاصل

آرتریت روماتوئید بیماری است که در آن فرد به خصوص به هنگام صبح درد و خشکی مفاصل خود را به ویژه در ناحیه دست احساس می‌کند. شخصی که مبتلا به این بیماری است، احساس ضعف و خستگی داشته و به تدریج این احساس ناخوشایند در وی شدت پیدا می‌کند. بیشترین مفاصلی که درگیر این بیماری می‌شوند، مفاصل انگشتان دست، مچ دست، پا و مچ پا هستند. با این حال دیگر مفاصل بدن نیز امکان دارد درگیر این بیماری شوند. یکی از خصوصیات این بیماری این است که مفاصل به‌ صورت دوطرفه درگیر آن می‌شوند یعنی مثلا مچ هر دو دست یا انگشتان هر دو دست درگیر آن هستند.

بررسی‌ها و پژوهش‌های مختلفی نشان داده‌اند که زردچوبه و مکمل‌های غذایی آن می‌توانند در پیشگیری و درمان بیماری‌های مفاصل موثر باشند. البته در طب سنتی آسیا قرن‌هاست که از این ماده برای درمان التهاب مفاصل استفاده می‌کنند. رنگ زرد زرچوبه ناشی از یکی از ترکیبات موجود در آن به نام کورکومین است. آزمایش‌های بسیاری نشان داده‌اند که این ماده نیز خاصیت ضد التهابی دارد. سایر مواد دیگری که در زردچوبه موجود هستند نیز ضد التهاب هستند و در جلوگیری و بهبود درد مفاصل موثر عمل می‌کنند.

کاهش عوارض سندرم پیش از قاعدگی با کمک زردچوبه

سندرم پیش از قاعدگی ترکیبی از تغییرات خلقی، جسمی و رفتاری است که بسیاری از زنان پیش از شروع قاعدگی خود تجربه می‌کنند. با وجود تحقیقات فراوان علت سندرم قبل از قاعدگی هنوز به طور کامل مشخص نشده است. کاهش پروژسترون، افزایش یا کاهش استروژن، تغییرات هورمونی و کمبود برخی ویتامین‌ها می‌توانند از علل وقوع این سندرم باشند. ورزش، تعدیل رژیم غذایی، مشاوره گرفتن و مصرف برخی مکمل‌ها در پیشگیری یا درمان این مشکل برای خانم‌ها مفید هستند. یکی از داروهایی که طب سنتی برای کاهش عوارض این سندرم تجویز می‌کند، زردچوبه است.

کورکومین یکی از ترکیبات فعال و اصلی در زردچوبه به شمار می‌آید که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نیز هست. مطالعات نشان داده‌اند که افرادی که از کورکومین استفاده می‌کنند، عملکرد مغزی بهتر و توانایی‌های شناختی بالاتری نسبت به دیگر افراد دارند. در ایران نیز روی زردچوبه و کورکومین مطالعات بسیاری صورت گرفته‌ که همه آنها نشان داده‌اند عوارض ناخوشایند سندرم پیش از قاعدگی را با کمک این ماده می‌توان تا حدود بسیار زیادی کنترل نموده و کاهش داد.

استفاده از زردچوبه در درمان آلزایمر و زوال عقل

از زردچوبه در طب سنتی به منظور تقویت حافظه و افزایش تمرکز استفاده می‌کنند. بیماری آلزایمر نوعی اختلال عصبی پیشرونده است که به مرور زمان منجر به از دست دادن حافظه می‌شود. برخی از داروها و مکمل‌های غذایی می‌توانند پیشرفت این بیماری را کند کنند. مصرف کورکومین موجود در زردچوبه موجب بهبود عملکرد شناختی در افراد مسن می‌شود. مطالعاتی که دانشمندان روی حیوانات انجام داده‌اند نشان داده است که زردچوبه توانایی کاهش التهاب مغز را دارد. زردچوبه ماده‌ای بی خطر است اما از آنجایی که مصرف بی‌رویه آن امکان دارد اختلالات گوارش ایجاد کند، نباید در استفاده از آن زیاده‌روی کرد.

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی با کمک زردچوبه

بیماری‌های قلبی عروقی یکی از بیشترین آمار مرگ و میر را در سراسر جهان دارند. آمارها نشان می‌دهند که سالیانه حتی جوانان بسیاری بر اثر بیماری‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند. در بین داروهای شیمیایی و گیاهی که به منظور پیشگیری از این نوع بیماری‌ها توصیه می‌کنند، زردچوبه یکی از بهترین آنها محسوب می‌شود. کورکومین موجود در زردچوبه در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی بسیار موثر است. خطر سکته قلبی را با این ماده که سرشار از آنتی اکسیدان است تا حدود زیادی می‌توان کاهش داد. کاهش فشار خون نیز از دیگر مزایای استفاده از زردچوبه است.

 

ویژگی های کپسول کورکومین 95 درصد کارن

  • موثر در پیشگیری و درمان بیماری‌های التهابی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، آلزایمر، چاقی، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک
  • موثر در پیشگیری و درمان التهاب مفاصل (آرتریت روماتوئید)
  • کاهش عوارض سندرم پیش از قاعدگی
  • دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی
  • حاوی 95% عصاره زردچوبه
  • ارتقا سلامت عمومی بدن
  • دارای اثرات ضد التهابی

 

مقدار مصرف

روزانه 1 تا 3 عدد کپسول کورکومین 95 درصد کارن همراه با غذا طبق دستور پزشک و مشاور تغذیه مصرف شود.

 

لطفا دقت کنید

در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.

مصرف این فرآورده دو هفته قبل از عمل جراحی متوقف شود.

درجای خشک، خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

موارد منع مصرف

افراد مبتلا به سنگ صفرا یا مثانه یا افراد دیابتی جهت مصرف کپسول کورکومین 95 درصد کارن با پزشک خود مشورت کنند.

 

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود.

 

تداخل دارویی

در صورت مصرف هرگونه داروی خاص به ویژه دارو‌های رقیق کننده خون با پزشک مشورت نمایید.

 

ترکیبات کپسول کورکومین 95 درصد کارن

عصاره زرد چوبه، استئارات منیزیم، اسید استئاریک، سیلیکون دی اکساید، پوکه ژلاتینی کپسول

 

 

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.