ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

میگرافار | Migraphar

PDFچاپایمیل
کپسول میگرافار نوتک فار به پیشگیری از سردردهای میگرنی کمک نموده و موجب کاهش شدت و تکرار این سردردها می‌شود. همچنین تهوع و استفراغ ناشی از حملات حاد میگرنی را نیز کاهش می‌دهد.
شرح

کپسول میگرافار نوتک فار یک مکمل گیاهی برای درمان انواع سردردها است که حاوی ترکیبات موثره گیاه تاناستوم یا بابونه گاو چشم (از تیره کاسنی) و کامومیل (بابونه آلمانی) ساخته شده است. این داروی گیاهی علاوه بر تسکین سردردهای میگرنی باعث پیشگیری و کاهش تعداد و شدت این سردرد ها خواهد شد. این مکمل با اثرات آرام‌بخشی و ضد اضطرابی خود به افرادای که دچار میگرن‌های حاد می‌شود کمک می‌کند و همچنین حالت تهوع و استفراغ ناشی از این سردردها را تسکین می‌دهد. افرادی که از سردردهای میگرنی شکایت می‌کنند می‌توانند از مکمل گیاهی میگرافار هم به منظور پیشگری و هم جهت متوقف کردن حمله میگرن استفاده کنند. همچنین این مکمل سردردهای قبل و حین دوران قاعدگی را نیز تسکین می‌هد.

مکانیسم‌های چندگانه اثر کپسول میگرافار نوتک فار

هر کپسول میگرافار نوتک فار از ترکیب مواد موثره گیاهان تاناستوم با اثرات اثبات شده در تسکین سدردهای میگرنی و کامومیل با اثرات ضد اضطراب و آرام‌بخش تشکیل شده است. مکانیسم اثر این مکمل گیاهی در ۴ مورد زیر خلاصه می‌شود:

۱- مهار سنتز پروستاگلاندین‌ها

به دلیل وجود مقادیر درمانی پارتنولاید (ماده موثره اصلی گیاه تاناستوم) و دیگر مواد موثره گیاه نظیر ترانس کریز انتیل استات اثرات ضد دردی و ضد التهابی مشاهده می‌شود. یک مکانیسم شناخته‌شده مربوط به اثر ضد دردی و ضد التهابی تاناستوم، مهار فسفولیپازهای سلول توسط پارتنولاید است که از آزاد شدن آراشیدونیک اسید جلوگیری می‌کند. از آنجایی‌که آراشیدونیک اسید پیش‌ساز واسطه‌های التهابی است با مهار آن اثرات ضد التهابی مشاهده می‌شود.

۲- مهار ترشح گرانولی پلاکت‌ها

از آنجاییکه سروتونین نقش مهمی در پاتوژنز سردردهای میگرنی دارد و خاصیت تراکم و چسبندگی پلاکت‌های بیماران میگرنی بیشتر از افراد معمولی است، به همین سبب یکی دیگر از مکانیسم‌های تایید شده در مورد اثرات ضد میگرنی مواد موثره تاناستوم مهار ترشح گرانولی پلاکت‌های خون و لوکوسیت‎های پلی مورفونوکلئار است. تاناستوم و پارتنولاید موجب مهار تجمع پلاکتی و مهار ترشح سروتونین ۵HT به وسیله پلاکت ها می‌شوند به این ترتیب از بروز سردردهای میگرنی جلوگیری می‌کنند.

۳- کاهش اسپاسم عضلات صاف عروق

تاناستوم با بلوک کانال های پتاسیمی موجب مهار اسپاسم عضلات صاف عروق نیز می‌شود و از این طریق در مهار سردردهای میگرنی موثر است.

۴- اثر آرام بخشی

وجود بابونه آلمانی در این کپسول به دلیل دارا بودن آپی‌ژنین که به‌عنوان یک لیگاند برای رسپتورهای بنزودیازپینی عمل می‌کند و دارای اثر سینرژیسم با آپی‌ژنین موجود در گیاه تاناستوم است موجب افزایش اثرات ضد اضطرابی و آرام‌بخشی این دارو می‌شود.

 

ویژگی‌های کپسول میگرافار نوتک فارز

  • مورد مصرف حملات حاد میگرن و تهوع و استفراغ ناشی از آن
  • درمان انواع سردرد نظیرسردردهای خوشه‌ای و تنشی
  • پیشگیری و کاهش شدت و تکرار سردردهای میگرنی
  • تسکین سردردهای قبل و حین دوران قاعدگی
  • کاهش تهوع و استفراغ

 

ترکیبات:

گیاه تاناستوم و کامومیل که حاوی مواد موثره زیر هستند:

روغن های فرار ( ۰,۷۵ درصد مواد موثره گیاه ) نظیر ال – کامفروترانس کریز انتیل استا، سزکوئی ترپن های لاکتونی به ویژه پارتنولاید، فلاونوئید ها مانند آپی ژنین

 

چطور مصرف کنیم:

جهت پیشگیری:

افراد بالغ: روزی ۲ تا ۴ بار هر بار یک کپسول

کودکان: روزی ۱ تا ۲ کپسول

جهت متوقف کردن حمله میگرن:

افراد بالغ : هر ۶ ساعت ۱ کپسول

کودکان : تا ۲ کپسول در روز

بهتر است این دارو همراه یا بعد از غذا مصرف شود.

پس از رفع سردرد مطابق مقدار و نحوه مصرف جهت پیشگیری، درمان ادامه یابد. جهت پیشگیری، مصرف دارو را تا ۴ ماه ادامه داده سپس با مشورت پزشک یا داروساز درمان با دوز نگهدارنده (حداقل دوز مصرفی که با مصرف آن سردرد عود نمی‌کند) تا دو ماه دیگر ادامه یابد.

لطفا دقت کنید:

در موارد زیر منع مصرف دارد :

– در افرادی که حساسیت شناخته شده نسبت به گیاهان خانواده آستراسه و بطور خاص به گیاه تاناستوم پارتنیوم دارند.

– در کودکان زیر ۲ سال

– در افرادی که مشکل بلع کپسول دارند.

ممکن است عوارض جانبی خفیف و گذرایی در برخی افراد مشاهده شود مانند اختلالات گوارشی نظیر دردهای شکمی، اسهال، یبوست، نفخ، افزایش ضربان قلب و سر گیجه، التهاب دهان، حلق و تورم لب ها یک واکنش موضعی ناشی از تماس مستقیم مواد موثره این گیاه بوده و با استفاده از فرم دارویی کپسول این عارضه ایجاد نخواهد شد. در صورت بروز احتمالی زخم دهانی، مصرف دارو باید قطع شود. با استفاده از فرم دارویی کپسول و بلع کامل آن این عارضه ایجاد نخواهد شد.

قطع ناگهانی دارو می تواند باعث برگشت سردرد، بی خوابی، تحریک پذیری و … شود بنابراین برای قطع مصرف دارو بهتر است با مشورت پزشک و داروساز به تدریج از دوز مصرف دارو کاسته شود.

به علت اثرات ضد انعقادی این دارو، همراه با داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین، آسپرین، دی پیریدامول و هپارین با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف شود.

در سالمندان، افراد حساس و بیماران با مشکلات کبدی و کلیوی و کمبود ویتامین K این دارو باید با احتیاط مصرف شود.

از مصرف همزمان این دارو با NSAIDs به علت افزایش احتمال بروز عوارض جانبی اجتناب شود.

همچنین مصرف این دارو ، دو هفته قبل از اعمال جراحی باید قطع شود.

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی مجاز نیست.

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.